Moda

Witryna drewniana

drewniana szafka

Na drewniane witryny często można się można natknąć się we wnętrzach urządzonych w stylu retro, a także tych bardziej nowoczesnych – to zależy od wyglądu mebla. Jest on odpowiedni do sypialni, na korytarz, doskonale sprawdzi się także w salonie. Duży wybór drewnianych witryn w sklepie https://polanomeble.pl/20-witryny-kredensy, z pewnością ułatwi Ci dopasowanie tej idealnie wpisującej się w styl wnętrz w Twoim domu.

Mebel z tradycją

Witryny drewniane są częścią umeblowania, która składa się z półek, których zawartość można obejrzeć dzięki przezroczystej szybce. Zwykle służą one do przechowywania ozdobnych zastaw w postaci talerzy lub filiżanek lub eksponowania pamiątek czy zdjęć. Były one niegdyś bardzo popularne w dworkach i sklepikach, gdzie nazywane były serwantkami.

Dziś drewniane witryny to mebel użytkowy, który może także pełnić funkcję ozdobną. Do witryn możesz wstawić dowolną zawartość: książki, kolekcję filmów lub płyt z muzyką, drogocenne zastawy czy też pamiątki od bliskich. Niezwykłą zaletą drewnianych witryn, których półki oddzielone są od nas szybką jest to, że umieszczone w niej przedmioty nie kurzą się tak bardzo niż w przypadku, gdybyś ustawił je na zwykłych półkach lub regale. Witryny są często nieco wyższe od kredensów, więc można w nich pomieścić wyższe przedmioty – przestrzeń pomiędzy półkami zwykle jest dość duża.

Witryny to także cenny element wyposażenie biur. Dają nam łatwy dostęp do podpisanych segregatorów i sprawiają, że przechowywane dokumenty się nie kurzą.

Użytkowa wartość drewnianych witryn

Co przemawia za tym, aby sprawić sobie drewnianą witrynę? Przede wszystkim jej piękny wygląd. Wiele witryn, szczególnie tych sosnowych, jest wyposażonych w pięknie zdobione szuflady i wykończenia. Dotyczy to głównie replik witryn w stylu rokoko, gdyż można znaleźć też ładne witryny drewniane w nieco bardziej nowoczesnym stylu – są one równie piękne. Drugi ważnym aspektem jest solidność, która zapewnia użytkowanie mebla przez lata. Mocna rama utrzymuje spory ciężar, więc w witrynie można umieścić wiele cennych rzeczy.

Szyba umieszczona w witrynie w zetknięciu z promieniami słonecznymi dodatkowo rozświetli pokój. Oszklone witryny są także łatwe w utrzymaniu w czystości. Szklane drzwiczki są także bardziej odporne na osiadanie kurzu niż te zwykłe. Witryny drewniane, szczególnie gdy zamontuje się w nich ładne oświetlenie, świetnie nadają się także na przechowywanie biżuterii.