Tuleje stanowią element bardzo często spotykany w parkach maszynowych. Niejednokrotnie są podstawą działania maszyn niezależnie od tego, w jakiej branży działa dane przedsiębiorstwo. A ponieważ każda firma jest inna i w inny sposób może wyglądać cały proces produkcyjny- tuleja stożkowa czy tuleja cylindryczna może zostać zaprojektowana i wykonana na specjalne zamówienie. Istnieje bowiem wiele zmiennych związanych z jej wielkością, kształtem, twardością, materiałem, z którego ma być wykonana oraz dodatkowymi, specjalnymi właściwościami, jakie ma posiadać.
Tuleje, które można wykonać na zamówienie
Tuleja cylindryczna, która zostanie wykonana na zamówienie pod konkretne przedsiębiorstwo pozwala zoptymalizować cały proces produkcji zapewniając jego bezawaryjność, a także jak największą wydajność. Właściwe funkcjonowanie maszyn produkcyjnych przekłada się na zyski prowadzonej działalności gospodarczej. Wśród dostępnych, najbardziej podstawowych rodzajów tulei znajdziemy nie tylko tuleje cylindryczne czy stożkowe, ale także tuleje rozprężne i poliuretanowe. W przypadku tych elementów bardzo ważna jest ich wytrzymałość oraz odporność. Tuleje często są też określane mianem rękawów.
- Jednym z głównych obszarów, gdzie często wykorzystuje się tuleje jest druk, laminacja i uszlachetnianie powierzchni. W tej branży wykorzystuje się bardzo wiele maszyn, w których częściami składowymi są tuleje. Ich odpowiednie dopasowanie pod kątem twardości czy przewodzenia ładunków aż do rdzenia warunkuje wysoką jakość wykonywanych nadruków. Wiele przedsiębiorstw specjalizuje się w wykonywaniu specjalnych mieszanek, którymi pokrywa się tuleje po to, aby uzyskać pożądane właściwości- takie, które jeszcze bardziej poprawią jakość druku, ale i zoptymalizują cały proces pod kątem kosztów.
- Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest stosowanie tulei z włókna szklanego, które pokrywa się powłokami gumowymi lub też poliuretanowymi. Pokrywanie tulei elastomerami daje w praktyce bardzo dobre rezultaty. Tuleje o kształcie stożka doskonale nadają się do wklęsłodruku, powlekania powierzchni oraz do procesu laminacji. Z kolei tuleja cylindryczna to dobre rozwiązanie w przypadku druku fleksograficznego.
- Tuleje mogą mieć różny stopień przewodnictwa ładunków od powłoki aż po swój rdzeń. W zależności od zadania, jakie mają pełnić, mogą w ogóle nie przewodzić ładunków, posiadać właściwości półprzewodzące lub też być doskonałym przewodnikiem. Tuleje nieprzewodzące służą do standardowych zastosowań. Tuleje półprzewodzące znajdują zastosowanie przy wykorzystywaniu farb rozpuszczalnikowych. Tutaj najczęściej wykorzystuje się system ładowania pośredniego od góry. Dopasowanie rodzaju oraz parametrów tulei do funkcji, jaką ma pełnić jest kluczem do sukcesu.
Zapoznaj się z ofertą na https://www.hannecard.pl/!