Uroda

Jak wyglądać elegancko i z klasą w pracy?

Niektórzy po prostu lubią wkładać garnitur i robią to przy okazji różnych ważnych wydarzeń rodzinnych lub też podczas innych, mniej formalnych wyjść. Inni po prostu są zobowiązani do tego, aby go wkładać, gdyż z tym bezpośrednio wiąże się ich praca. Obowiązujący dress code nie musi jednak być dla nas przykrym obowiązkiem, gdyż takie eleganckie stylizacje można polubić. Trzeba jednak zaopatrzyć się w dobrej jakości ubrania, które pomimo swojego formalnego charakteru będą wygodne i które będą się dobrze nosić. W tym celu warto sprawdzić, co interesującego mają dla nas producenci garniturów.

Garnitur na spotkania biznesowe

Najczęściej jest to garnitur, który ma kolor granatowy, szary lub grafitowy. To właśnie te kolory najmocniej kojarzą się z biznesową stylistyką i stanowią pewien kanon. Do takiej kolorystyki możemy dopasować klasyczną, białą koszulę, ale bardzo dobrze będzie się też prezentowała koszula w kolorze błękitnym. O tym, co obecnie jest najbardziej poszukiwane za pewne przekonamy się w momencie, kiedy zainteresuje nas jeden, konkretny producent garniturów np. Ewtex i kiedy zdecydujemy się na zmierzenie niektórych modeli z zaproponowanych przez niego kolekcji. Dodatkowo, producenci garniturów oferują nam w dużej mierze propozycje garniturów taliowanych, a więc takich, które posiadają wcięcie w talii i które podkreślają sylwetkę. Takie garnitury są określane mianem nowoczesnych, gdyż stoją w opozycji do klasycznych garniturów o bardzo luźnym kroju.

Odpowiednie dopasowanie garnituru

Oczywiście, kupowany przez nas garnitur nie musi być szyty na miarę, ale warto poświęcić kilka chwil na to, aby dobrać model, który będzie tak wyglądał. Zawsze możliwe są do wykonania drobne przeróbki krawieckie, które mogą polegać na podwinięciu rękawów lub nogawek. W wybranym garniturze powinniśmy się czuć w miarę swobodnie, szczególnie jeśli każdego dnia mamy w nim spędzać wiele godzin pracy. Najlepiej więc postawić na rozwiązanie wygodne, ale też takie, które nie będzie pozbawione klasy i stylu- dzięki temu będziemy się prezentować w pełni profesjonalnie.