Uroda

Mezoterapia doliny łez – na czym polega?

Zabiegi medycyny estetycznej kojarzą się głównie z inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi, które znacznie zmieniają wygląd pacjenta. Jednak ostatnim krzykiem mody jest mezoterapia igłowa, która jest zabiegiem miejscowym. Mezoterapia doliny łez polega na wstrzykiwaniu pod skórę odpowiednich składników odżywczych – w zależności od potrzeb pacjenta. Już po pierwszej sesji widać różnicę w wyglądzie skóry. Już samo nakłuwanie jej cienkimi igłami przyśpiesza proces samoregeneracji i odświeżenia. Preparaty dermatologiczne mogą mieć formę gotowych leków do mezoterapii, produkowanych pod kątem likwidacji konkretnego problemu, lub mieszanek, będących autorskim koktajlem lekarza, który stara się dokładnie dopasować składniki do problemu dermatologicznego.  

Jak przebiega zabieg mezoterapii?

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry. Później lekarz przystępuje do podania znieczulenia pod skórę. Dzięki temu pacjent nie odczuje żadnego dyskomfortu przy podawaniu odpowiednich substancji pod skórę. Najpopularniejsza metoda – mezoterapia igłowa podaje skórze dwa typy ważnych substancji. Jedne z nich są lecznice i mają likwidować lub zredukować dany problem dermatologiczny. Co więcej, w koktajlach zawarte są również mieszaniny, które wspomagają i przyśpieszają proces regeneracji. Mezoterapia ma przewagę nad lekami, bo wszystko co potrzebne skórze jest dostarczane bezpośrednio. Wszelkie leki może i pomogą z problemami skórnymi, ale trzeba się liczyć z osłabieniem wątroby i innych narządów wewnętrznych. Zabieg skutecznie usunie blizny, odbarwienia i inne niedoskonałości na skórze. Jak wcześniej wspomniałem, już sam fakt kłucia igłami pobudza skórę do regeneracji. Dlatego też po zabiegach pacjent szybko dochodzi do siebie. Do 24 h występuje drobny obrzęk czy zaczerwienienie, a później wszystko wraca do normy. Tuż po samym zabiegu trzeba pamiętać, żeby przez pierwsze 2-3 h nie dotykać podrażnionej skóry. Później już można ją co jakiś czas myć delikatnym żelem do mycia twarzy czy bezalkoholowym tonikiem.

Mezoterapia doliny łez

Okolice oczu w wielu przypadkach są najbardziej narażone na procesy starzenia. Właśnie tam widać objawy zmęczenia i wiek. Dlatego też z biegiem lat pod oczami skóra traci jędrność – jest coraz bardziej wiotka. Jeśli dostrzegamy zmarszczki i bardzo cienką skórę pod oczami, to warto się zastanowić nad zabiegami dermatologicznymi lub estetycznymi. Istnieje preparat Teosyal REdensity II, który został stworzony stricte dla pacjentów chcących odmłodzenia okolic oczu. Rzeczywiście dobre preparaty radzą sobie z wiotkością skóry i zasinieniami. Efekty po takim zabiegu mogą utrzymywać się aż do roku!

Wskazania i przeciwskazania do zabiegu

Przede wszystkim widoczna dolina łez, wiotkość skóry i jej nikła grubość. Zabieg pomoże także w usunięciu cieni spod oczu. Zabiegu nie powinny wykonywać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Kolejnym przeciwwskazaniem mogą być choroby autoimmunologiczne, infekcje skórne i zapalne w miejscu zabiegu czy wreszcie tendencja do powstawania bliznowców.