Uroda

Niesamowite masaże relaksacyjne

masaż

Ogromną zaletą, jaką niesie ze sobą masaż relaksacyjny jest to, że oddziałuje on nie tylko na nasze ciało, ale także na nasz umysł. Jest on więc wskazany nie tylko w momencie, kiedy mamy dolegliwości bólowe ze strony narządów ruchu, czy też kiedy odczuwamy napięcie w mięśniach. Może on być remedium na stres, zmęczenie i różnego rodzaju problemy z układem nerwowym. Taki masaż koi zmysły, pozwala się wyciszyć i opanować emocje. Jeśli więc do tej pory jeszcze nie mieliśmy okazji z niego skorzystać- na pewno warto rozeznać się w tym, w jakich gabinetach blisko naszego miejsca zamieszkania taki masaż jest oferowany. W obrębie masażu relaksacyjnego również można wyróżnić przynajmniej kilka ciekawych jego odmian. Zanim zdecydujemy się na nasz ulubiony- możemy spróbować wszystkich.

Na czym polega masaż aromaterapeutyczny?

Jest to jeden z rodzajów masażu relaksacyjnego. Jego specyfika polega na tym, że podczas sesji z masażystą wykorzystywane są 100% olejki eteryczne na ciepło. O tym, jakie olejki to będą można zdecydować bezpośrednio przed masażem. Zazwyczaj to kosmetolog dobiera je pod kątem tego, jaki nastrój ma pacjent i jakie są jego upodobania. Wybór różnego rodzaju olejków jest bardzo szeroki. Olejki używane do masażu mają bardzo przyjemny, intensywny zapach, ale też posiadają swoje właściwości lecznicze. Pozytywnie wpływają na kondycję skóry całego ciała- nawilżają, uelastyczniają i ujędrniają skórę. Można więc jednocześnie zatroszczyć się o odpowiednią dawkę relaksu, ale i o piękny wygląd skóry całego ciała. Dzięki temu, że masaż aromaterapeutyczny pozwala na wniknięcie olejków do głębokich warstw skóry, uśmierza on ból i łagodzi napięcie pozwalając organizmowi na znacznie bardziej efektywny odpoczynek. Niesamowicie wycisza i koi nasze zmysły.

Masaż wykonywany gorącymi kamieniami

W niektórych gabinetach fizjoterapii oraz masażu znajdziemy taką opcję jak masaż gorącymi kamieniami. Opcja ta już z samej nazwy wydaje się być bardzo interesująca. Zastosowanie rozgrzanych kamieni w taki sposób oddziałuje na organizm, że masaż ma swoje właściwości relaksacyjne, ale też prozdrowotne. Zaleca się go nie tylko dla dobra naszej psychiki, ale też w różnego rodzaju stanach pourazowych i podczas rekonwalescencji, przy chorobach reumatycznych czy przy niektórych schorzeniach neurologicznych. Dzięki kamieniom ułatwiony zostaje przepływ energii w naszym organizmie przez czakry- ośrodki energii umieszczone na naszym ciele. Podczas wykonywania masażu ułożenie kamieni na ciele nie jest przypadkowe. Układa się je zgodnie z mapą ośrodków energetycznych organizmu. Aby taki masaż wykonać trzeba posiadać pewną specjalistyczną wiedzę i umieć zastosować ją w praktyce.

Dzięki przeprowadzeniu masażu gorącymi kamieniami możemy się maksymalnie zrelaksować, a także poprawić kondycję swojej skóry dzięki jej odpowiedniemu odżywieniu. Może się też poprawić jej elastyczność oraz jędrność. Efektem masażu jest też pobudzenie krążenia krwi w naszym organizmie.

Wybierz właściwy masaż dla siebie: https://iclb.pl/zabiegi/masaz-relaksacyjny/