Uroda

Oczyszczanie wodorowe twarzy – 10 pytań i odpowiedzi na temat tego zabiegu

Oczyszczanie wodorowe twarzy jest jednym z najchętniej wykonywanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Dzięki technologii, polegającej na aplikacji cząsteczek aktywnego wodoru pod skórę, staje się ona dogłębnie oczyszczona, znacząco poprawia się jej elastyczność, a także działa odświeżająco i przywraca młody wygląd. Co warto wiedzieć o tym rewelacyjnym zabiegu? Oto kompendium wiedzy w dziesięciu pytaniach wraz z odpowiedziami.

  1. Czym jest zabieg oczyszczania wodorowego twarzy?

Pod nazwą oczyszczania wodorowego twarzy kryje się zabieg, polegający na wprowadzeniu w głąb skóry mikrocząsteczek aktywnego wodoru. Mają one silne właściwości oczyszczające i nawilżające, a także hamują namnażanie się wolnych rodników, dzięki czemu zabieg ten uchodzi za jedną z najbardziej skutecznych terapii antystarzeniowych dla skóry.

  1. Jak aplikuje się wodór w trakcie zabiegu?

Proces wprowadzania wodoru w trakcie zabiegu wykorzystuje możliwości, jakie daje ciśnienie. Strużka wody pod wysokim ciśnieniem importują mikroskopijne cząsteczki wodoru pod skórę, które w wyniku reakcji chemicznej łączą się z nadmiarem wolnych rodników, poprawiając w ten sposób elastyczność skóry. Oczyszczanie wodorowe twarzy jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym.

  1. Komu poleca się zabieg oczyszczania wodorowego twarzy?

Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy polecany jest dla każdej osoby bez wieku na płeć i wiek, która narażona jest na wpływ wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Ich wynikiem jest bowiem odwodniona, poszarzała cera, która sprawia wrażenie zmęczonej i pozbawionej wigoru.

  1. Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Zmęczona skóra pozbawiona jędrności i blasku, problemy z cerą, wynikające z nadmiernych zanieczyszczeń, objawiające się potrzebą wyjątkowo intensywnego odświeżenia – oto główne wskazania do wykonania oczyszczania wodorowego twarzy. Zabieg jest odpowiedni zarówno dla osób z cerą normalną, mieszaną, suchą, jak i przetłuszczającą.

  1. Jak często należy powtarzać oczyszczanie wodorowe twarzy?

Na to pytanie nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Ilość serii potrzebnych do uzyskania zadowalających efektów uzależniona jest od indywidualnych predyspozycji. Z reguły zaczyna się od trzech do pięciu zabiegów, które należy powtarzać co jakiś czas.

  1. Oczyszczanie wodorowe twarzy – jak wygląda zabieg?

Zabieg podzielony jest na kilka etapów. Rozpoczyna go dokładny demakijaż skóry, po którym następuje właściwe oczyszczanie wodorowe twarzy za pomocą specjalnej aparatury. Składa się na nie kolejno neutralizacja wolnych rodników, złuszczanie martwego naskórka, dotlenienie komórek skóry, zabezpieczanie skóry przed negatywnym działaniem wolnych rodników, aplikacja substancji aktywnych, a w końcu lifting bipolarną falą radiową. Zabieg kończy podanie odpowiedniego dla cery serum.

  1. Ile kosztuje zabieg oczyszczania wodorowego twarzy?

Cena oczyszczania wodorowego zależy od konkretnego gabinetu medycyny estetycznej, indywidualnych ustaleń oraz konkretnych produktów i preparatów, wykorzystanych w trakcie. Średnio koszt wynosi jednak około 200-300 zł.

  1. Skóra po oczyszczaniu wodorowym twarzy – jak ją pielęgnować?

Oczyszczanie wodorowe twarzy jest zabiegiem bezinwazyjnym i bezbolesnym. Nie wymaga żadnej szczególnej pielęgnacji po jego wykonaniu, gdyż wszystkie niezbędne elementy zawierają się w zakupionej usłudze. Skóra niekiedy przez pewien czas jest lekko zaczerwieniona, lecz efekt ten mija samoistnie.

  1. Oczyszczanie wodorowe twarzy – efekty, jakich można się spodziewać?

Jednym z najbardziej popularnych i skutecznych zabiegów odmładzających skórę jest właśnie oczyszczanie wodorowe twarzy. Efekty to poprawa elastyczności i jędrności cery, wyrównanie kolorytu, maksymalne nawilżenie i odświeżenie skóry, zahamowanie procesów starzenia się i przywrócenie blasku.

  1. Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania oczyszczania wodorowego twarzy?

Podobnie jak w przypadku większości zabiegów, istnieją pewne ograniczenia do wykonania oczyszczania wodorowego twarzy. Zrezygnować będą zmuszone osoby, które cierpią na cukrzycę, nowotwory, epilepsję, infekcje, alergie, nadwrażliwe na działanie prądu elektrycznego, posiadają aktywną opryszczkę, a także kobiety w ciąży i karmiące.