Uroda

Regenera Activa – najlepszy sposób na przerzedzone włosy

Wiele osób zmaga się z problemem wypadających włosów, co sprawia, że ciągle rośnie zapotrzebowanie na zabiegi, które prowadziłyby do ich wzmocnienia i zahamowania wypadania. Jednak badania i opinie samych pacjentów jasno pokazują, że jedynym skutecznym zabiegiem jest Regenera Activa. Na czym polega ta metoda? Czy jest dla każdego?

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie?

Rzadkie, słabe i niezdrowo wyglądające włosy to dość powszechny problem. Mimo to, że zmaga się z nim spora część społeczeństwa, stosunkowo mało ludzi decyduje się podjąć jakiekolwiek leczenie, czując zawstydzenie i obawy, że nie przyniesie ono widocznych efektów. Należy jednak jak najszybciej podjąć walkę z wypadaniem włosów, ponieważ im dłużej się zwleka, tym bardziej poważny może stać się ten problem.

Warto także zdecydować się na leczenie z jeszcze jednego, równie ważnego powodu. Osoby, którym w widoczny sposób przerzedzają się włosy, często mogą mieć zaniżoną samoocenę, przez co nie czują się na co dzień swobodnie i komfortowo. Słabe włosy i prześwity pomiędzy nimi mogą być bowiem społecznie odbierane jako nieatrakcyjne, wstydliwe i wizualnie postarzające. Decydując się na zabieg, warto wybrać ten najbardziej skuteczny, aby zaoszczędzić czas i pieniądze oraz nie pogorszać swojego samopoczucia.

Na czym polega Regenera Activa?

Zabieg hamujący przerzedzanie się włosów Regenera Activa (Kraków to główny ośrodek, gdzie się go wykonuje) jest prosty, bezbolesny i trwa około pół godziny. Pod znieczuleniem specjaliści pobierają niewielką biopsję z linii włosów w okolicach karku. Następnie izolują z pobranej próbki komórki progenitorowe, komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu, które posiadają zdolności regeneracyjne. Po przygotowaniu takiej zawiesiny zostaje ona zaaplikowana w skórę głowy metodą mezoterapii w okolicach mieszków włosowych.

fot: https://centrumzdrowegowlosa.pl/oferta/regenera-activa-krakow/

Do jednych z najbardziej popularnych i profesjonalnych ośrodków wykonujących ten zabieg należy Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie, o czym świadczą pozytywne opinie zadowolonych pacjentów.

Na jakie efekty można liczyć?

Metoda Regenera Activa będzie skuteczną metodą leczenia jedynie w przypadku łysienia androgenowego, spowodowanego hormonami męskimi. Dotyczy ono ok. 70% mężczyzn i nawet 40% kobiet. W wyniku zbyt dużej wrażliwości organizmu na pochodne testosteronu kurczą się mieszki włosowe – prowadzi to do wypadania włosów i zaprzestania rośnięcia nowych.

Zabieg ten przynosi naprawdę niesamowite efekty nawet przy zaawansowanym wypadaniu włosów, jednak nie u osób zupełnie pozbawionych mieszków włosowych. Łysienia androgenowego nie można całkowicie zatrzymać, jednak zabieg Regenera Activa może spowodować, że włosy przestaną wypadać i zaczną rosnąć nowe. Efekty są widoczne średnio już po miesiącu czy dwóch. Należy pamiętać, że zależą one od indywidualnych czynników, więc u jednych mogą być bardziej, a u innych mniej spektakularne. Zabieg jest jednorazowy i można go powtarzać co 2-3 lata.