Uroda

Trening biegowy jako sposób na schudnięcie

Zrzucenie kilku czy kilkunastu nadprogramowych kilogramów to cel bardzo wielu z nas. Nie ma w tym nic dziwnego, każdy chce czuć się w swoim ciele jak najlepiej. Kluczową kwestią jest odnalezienie rodzaju aktywności fizycznej, który przynosi zamierzone efekty, ale przede wszystkim sprawia nam przyjemność.

Dlaczego bieganie?

Bieganie jest sportem niewymagającym ogromnej ilości przygotowań. Wystarczą dobre buty, wygodne ubrania i zdrowy rozsądek, aby zaczynając, nie przecenić swoich możliwości.

 

Trening biegowy ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie. Oczywiście, jest bardzo skutecznym sposobem na odchudzanie, ponieważ w ciągu godzinnego joggingu można spalić nawet do 400 kcal, jednakże dodatkowo pozwala na utrzymanie wymarzonej wagi oraz przede wszystkim – kondycji fizycznej (bieganie poprawia wydolność układu oddechowego)

Jednak zalety treningu biegowego nie kończą się na sferze fizycznej. Rytmiczny wysiłek, świadomość faktu, że udało się zmotywować do biegu, niezależnie czy to wielokilometrowy maraton czy krótka przebieżka, doskonale wpływa na ogólne samopoczucie.

Jak zacząć?

Małymi kroczkami do przodu. Warto pamiętać, że gdy zaczynamy przygodę z bieganiem to nasze wyniki nie będą zbyt imponujące i nie należy się tym zrażać.

Najlepiej zacząć od określenia poziomu własnej wytrzymałości. Jeśli nie jesteśmy w stanie biec przez ok. 30 minut bez przerwy, to lepiej zacząć od marszu. Dzięki temu wykształcimy odpowiednie nawyki oddechowe, jak i rytmiczność ruchu, ale przy niższej intensywności.

 

Przede wszystkim jednak, zanim zabierzemy się za jakąkolwiek formę aktywności fizycznej należy pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce! Minimalizuje ona ryzyko kontuzji i przygotowuje ciało do dalszego wysiłku. Pamiętajmy, że jeśli już przy pierwszym treningu biegowych naciągniemy mięsień,, to nie osiągniemy żadnego z zamierzonych celów.

 

Idealne rozwiązanie – profesjonalne treningi biegowe

Faktem jest, że bieganie nie wymaga dużej ilości profesjonalnego sprzętu czy przygotowania. Jednak to, co najtrudniejsze w bieganiu, to odpowiednia motywacja i cierpliwość, aby stopniowo doskonalić swoją technikę. Właśnie dlatego rozwiązaniem wartym uwagi są treningi biegowe pod okiem specjalisty.

Co gwarantuje opieka trenerska?

W KS Staszewscy jest to:

  •  analiza potrzeb, możliwości i celów na podstawie ankiety sportowej

  • comiesięczny plan treningowy z listem przewodnim do Ciebie

  • korekty planu w razie potrzeby,

  • dobór ćwiczeń uzupełniających,

  • stały kontakt z trenerem prowadzącym w celu konsultacji

  • w każdym tygodniu Trening Wspólny dla grupy Podopiecznych z Wojtkiem i Kingą Staszewskimi (dla chętnych)

 

Indywidualne podejście przystosowane do Twoich potrzeb i możliwości pozwoli na szybsze, a jednocześnie zdrowe, osiągnięcie celu, którym w tym przypadku jest wymarzona waga.

Dodatkowo, cały proces odbywać będzie się w motywującej do działania atmosferze profesjonalizmu i pasji. Jeśli uznałeś, że profesjonalny trening biegowy to właśnie to, czego potrzebujesz – skontaktuj się z KS Staszewscy. Razem pomożemy Ci osiągnąć Twój wymarzony cel!