Uroda

Wspaniałe działanie kwasów

Nowoczesne gabinety kosmetyczne mają w swojej ofercie szereg bardzo skutecznych zabiegów, które pomagają zachować urodę przez długie lata. W dodatku, dzięki zastosowaniu szeregu metod i preparatów, możliwe jest usuwanie wszelakiego typu przebarwień i niedoskonałości skórnych jak również szpecącego owłosienia.

O sylwetkę pozwalają zadbać zabiegi odchudzające, wśród których najpopularniejsza jest liposukcja, która w ostatnich latach może być także stosowana bez konieczności prowadzenia zabiegu. Zabiegi odchudzające nowy sącz to także tak skuteczne metody, jak stosowanie chirurgicznych nici liftingujących, co wręcz pozwala na modelowanie ciała.

W przypadku mniej skomplikowanych problemów, na przykład pierwszych oznak starzenia skóry, występowania na niej przebarwień i niedoskonałości, nowoczesne gabinety stosują przede wszystkim specjalne kwasy. Medycyna estetyczna, związana z zastosowaniem kwasów jest również bardzo skuteczna i mało inwazyjna. Jakie kwasy są stosowane? Przede wszystkim kwas ferulowy. W zabiegach stosowane są również często kwas salicylowy, argininowy i migdałowy.

Ten ostatni jest bardzo często stosowany do złuszczania zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu skóra, po jego usunięciu, zyskuje zupełnie nowy wygląd. Poza tym kwas migdałowy ma silne działanie przeciwstarzeniowe i antybakteryjne, zatem jego stosowanie w nowoczesnym gabinecie kosmetycznym jest jak najbardziej wskazane. Stosowanie takich preparatów może odbywać się tylko pod okiem odpowiednio przeszkolonego i profesjonalnego personelu, wtedy jest w pełni bezpieczne i przede wszystkim skuteczne.